אוניקס

אוניקס נחשב לאחד החומרים האיכותיים ביותר מהם ניתן להרכיב משטחי אבן טבעית, לעיטור של חדרי אמבטיה, לחיפוי קירות בחדרים שונים בבית או במשרד, וכמובן – לשימוש כדלפק השיש במטבח או כמשטח לשולחן אוכל יוקרתי. המצרים והיוונים השתמשו רבות באוניקס, ויש חוקרים הטוענים כי אוניקס הוא האבן המכונה “שוהם”, שהייתה אחת מאבני החושן של הכהן הגדול.

האבן שימשה ביוון ובמקומות שונים אחרים לעיטור ארמונות, כנסיות ואף בתי מלון יוקרתיים, ובעיקר משמשת לעיצוב פנים, בגלל הנטייה של האבן לספוח אליה נוזלים וכן להישרט בקלות. על מנת להשתמש בה בחדרי אמבט ובמטבחים, בהם יש נוכחות רבה של מים ונוזלים אחרים, נהוג לצפות את האבן בחומרים כמו סילר המקטינים את יכולתה לספוג, וכך היא אינה מוכתמת בקלות כמו אבן ללא ציפוי.

ממה עשוי אוניקס?

החומר שמרכיב את האוניקס הוא גביש קוורץ, הנמצא במדינות שונות בעולם. בשל מקורו בשטחים קרירים בעולם כמו ערי האלפים ובקרבה לאזורים הכוללים קרחונים, ובשל צבעו השקוף, חוקרים מתקופת יוון העתיקה נהגו לחשוב כי החומר הוא למעשה קרח שקפא לעד. יש המשתמשים בגבישים אלה על מנת ליצור אבני חן שלהן סוגלו תכונות ייחודיות. יש אנשים שטועים ומכנים אבני חן דומות נוספות כמו הקלציט במקסיקו בשם אוניקס, אך אבנים אלה רכות מהאוניקס המקורי בהרבה.

משטחי אוניקס

למשטחי האונינקס יש צורה מרהיבה בשל הטקסטורה הטבעית המיוחדת שלהם. האבן מגיעה בצבעים שונים המשתלבים זה בזה בצורה של פסים, לאורך האבן ולרוחבה. זו הסיבה לצורה הייחודית של משטחי האוניקס המשמשים לעיצוב הבית. ניתן להשתמש בהם כאריחים דקיקים על קירות המטבח או האמבט, או להשתמש במשטחי אוניקס כבדים יותר כשיש לאזור שליד כיור המטבח או לצורת יצירת שולחן יוקרתי לפינת האוכל.

תאורה דרך אוניקס

אחד היתרונות הגדולים של משטחי האוניקס הוא העובדה כי מדובר באבן שקופה, ולכן ניתן להשתמש בתאורה מתאימה הניבטת דרכה. ניתן לשדרג באמצעותה את דלפק השיש במטבח ולהוסיף תאורה מתאימה תחתיה, כאשר תאורה לבנה מקנה למטבח מראה יוקרתי ומרשים, ותאורה צהובה רכה יותר יכולה ליצור מראה קלאסי ורומנטי. בנוסף, ניתן להשתמש בתאורה על מנת לשדרג את קירות האמבטיה או נישות בסלון, כאשר מספר מנורות לד יכולות להפוך את אריחי אבן האוניקס למיצג אמנותי של ממש.

למידע וייעוץ מקצועי מלאו פרטים:
שיש ליאן מציגה מותגי פורצלן במקום אחד
למידע וייעוץ מקצועי מלאו פרטים